FAQ

Pomoc techniczna

Jak wkładać kartę do bankomatu?

Karta powinna być umieszczona paskiem magnetycznym do dołu, a chip powinien być skierowany w stronę bankomatu, bliżej urządzenia niż Twojej ręki.

Jak wypłacić kodem BLIK z bankomatu?

Wypłata kodem BLIK z bankomatu jest prosta i szybka. Wystarczy wybrać funkcje wypłata BLIK na ekranie urządzenia, następnie podać wygenerowany kod BLIK z aplikacji mobilnej banku oraz kwotę wypłaty i zatwierdzić transakcje w aplikacji mobilnej banku.

Ile można wypłacić blikiem z bankomatu?

Wartości możliwe do wypłacania z bankomatów są uzależnione od kilku czynników takich jak np. limity danego banku bądź indywidualne limity użytkownika dla danej karty. Limit wypłat dla Twojego banku sprawdzisz TUTAJ

Jak korzystać z bankomatu Planet  Cash?

Aby skorzystać z bankomatu, włóż kartę płatniczą, wpisz kod PIN, wybierz opcję (wypłata, sprawdzenie salda, itp.), wprowadź żądaną kwotę, a następnie zatwierdź transakcję. Z bankomatu można wypłacać również za pomocą kodu BLIK lub zbliżeniowo.

Jakie banki obsługuje wpłatomat Planet Cash?

Listę banków, które udostępniają wpłaty we wpłatomatach Planet Cash znajdziesz TU

Ile jednorazowo można wypłacić z bankomatu?

Kwoty dostępne do wypłacenia z bankomatów są uwarunkowane przez różne czynniki, takie jak ustalone limity dla danego banku oraz indywidualne limity użytkownika przypisane do konkretnej karty. Aby dowiedzieć się, jaka jest obecna granica wypłat dla Twojego banku kliknij TU

Jak wypłacić BLIK z bankomatu?

Aby wypłacić pieniądze z bankomatu przy użyciu kodu BLIK, należy na ekranie urządzenia wybrać opcję "wypłata BLIK". Następnie wprowadzić wygenerowany w aplikacji bankowej kod BLIK, podać kwotę, którą chcesz wypłacić i zatwierdź transakcję za pomocą aplikacji mobilnej banku.

Gdzie mogę zgłosić awarię urządzenia?

Awarię urządzenia możesz zgłosić poprzez formularz dostępny TUTAJ lub telefonicznie pod numerem 801 501 601

Co robić jeśli moja karta została zatrzymana?

Jeśli zauważysz, że Twoja karta została zatrzymana niezwłocznie skontaktuj się ze swoim bankiem. Powody zatrzymania karty mogą obejmować utratę ważności karty, zgłoszenie karty jako zagubionej lub skradzionej, przekroczenie limitu prób poprawnego wpisania kodu PIN lub nieodebrania karty po upływie 30 sekund od dokonania transakcji.

Co zrobić jeśli bankomat nie wypłacił mi pieniędzy?

Jeśli zauważysz obciążenie pomimo nieotrzymania gotówki, skontaktuj się z bankiem i zarejestruj reklamację. Po otrzymaniu reklamacji bank przeprowadzi szczegółową analizę tej konkretnej wypłaty w celu wyjaśnienia sytuacji.

Co zrobić, jeśli bankomat wypłacił kwotę inną niż żądana i jak będzie obciążone moje konto?

Jeżeli bankomat wypłacił inną kwotę niż żądana, nie ma powodów do obaw. Wartość faktycznej wypłaty zostanie obciążona zgodnie z dokonaną transakcją. W przypadku jakichkolwiek niejasności lub pytań dotyczących tej sytuacji zalecamy skontaktowanie się z działem obsługi klienta banku wydawcy karty.

Jak zareklamować błędne obciążenie rachunku?

Wszelkie reklamacje związane z transakcjami dokonanymi kartami płatniczymi powinieneś zgłosić w banku, który obsługuje Twoją kartę.

Co zrobić jeśli wpłacone pieniądze nie zostały zaksięgowane?

Sytuacje, gdy wpłatomat przyjmuje gotówkę, ale odpowiednia suma nie jest odzwierciedlona na Twoim koncie zdarzają się rzadko. Jeśli transakcja wpłaty nie pojawi się na rachunku, zalecamy złożenie reklamacji w banku. Może to być wynik błędu systemowego w urządzeniu lub nieprawidłowego wykonania operacji.

Bankomaty

Czy w bankomacie można wpłacić pieniądze?

W urządzeniu typu bankomat nie można realizować wpłat. Wpłaty można realizować w urządzeniach typu wpłatomat lub urządzeniach dualnych (bankomat + wpłatomat).

Czy mogę wypłacić euro z bankomatu?

W bankomatach Sieci Planet Cash można wypłacać walutę PLN.

Czy mogę wypłacić pieniądze bez karty?

Tak, wypłaty można realizować zbliżeniowo w urządzeniach wyposażonych w czytnik NFC telefonem (o ile bank wydawca karty udostępnia taką funkcjonalność) lub kodem BLIK.

Jak wypłacić pieniądze kodem BLIK?

Aby wypłacić gotówkę z bankomatu przy użyciu kodu BLIK, należy na ekranie urządzenia wybrać funkcję wypłata BLIK. Podaj kod BLIK wygenerowany w aplikacji mobilnej banku, a następnie podaj kwotę wypłaty i zatwierdź transakcje w aplikacji mobilnej banku. Pamiętaj o zabraniu gotówki z urządzenia.

Jak wypłacić pieniądze przy użyciu karty płatniczej?

Aby wypłacić gotówkę z bankomatu włóż kartę chipem zwróconym do góry do bankomatu, następnie wybierz język transakcji i wpisz kod PIN. Wybierz rodzaj transakcji oraz wpisz kwotę, jaką chcesz wypłacić. Odbierz swoją kartę oraz gotówkę z urządzenia.

Jak działa bankomat?

Bankomat jest urządzeniem wykorzystywanym do realizacji bezobsługowych i zautomatyzowanych wypłat gotówki. Wypłaty gotówki z bankomatu mogą być realizowane przy użyciu różnych instrumentów płatniczych takich jak karta płatnicza czy kod BLIK. Dodatkowo urządzenie może drukować potwierdzenia wypłaty gotówki, można również sprawdzić aktualne saldo rachunku bądź zmienić PIN karty.

Ile można wypłacić z bankomatu?

Możliwe do wypłacenia kwoty z bankomatów zależą od kilku czynników, takich jak limity dla danego banku oraz indywidualne limity użytkownika związane z kartą. Aby sprawdzić aktualny limit wypłat dla Twojego banku kliknij TUTAJ

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu?

Gotówkę z bankomatu można wypłacić przy użyciu różnych instrumentów płatniczych takich jak karta płatnicza czy kod BLIK.

Wpłatomaty

Kiedy wpłacone pieniądze będą na moim koncie?

Termin uznania rachunku wpłacającego wpłatami realizowanymi we wpłatomacie, uzależniony jest od banku wydawcy karty.

Czy można wpłacić euro do wpłatomatu?

We wpłatomatach Sieci Planet Cash można realizować wpłaty w walucie PLN.

Jakie banknoty przyjmuje wpłatomat?

Wpłatomat przyjmuje banknoty w walucie PLN, we wszystkich nominałach.

Jak wpłacić pieniądze zbliżeniowo?

Wpłaty można realizować zbliżeniowo kartą płatniczą, telefonem (o ile bank wydawca karty udostępnia taką funkcjonalność) lub BLIK zbliżeniowo, w urządzeniach wyposażonych w czytnik NFC. Aby taką transakcję zrealizować należy przyłożyć kartę/telefon do czytnika NFC i postępować tak samo jak przy wpłacie za pomocą karty. Przed realizacją wpłaty należy odpowiednio przygotować gotówkę (poukładać, pozbyć się rzeczy innych niż banknoty takich jak np. spinacze/gumki). Pamiętaj urządzenie nie przyjmuje monet.

Jak wpłacić pieniądze kodem BLIK?

Aby wpłacić gotówkę do wpłatomatu, przy użyciu kodu BLIK, należy na ekranie urządzenia wybrać BLIK. Podaj kod BLIK wygenerowany w aplikacji banku, następnie potwierdź transakcje w aplikacji mobilnej. Wprowadź kwotę, jaką chcesz wpłacić i zaakceptuj, włóż gotówkę do urządzenia i gotowe!


Pamiętaj, aby przed realizacją wpłaty odpowiednio przygotować gotówkę (poukładać, pozbyć się rzeczy innych niż banknoty takich jak np. spinacze/gumki).

Czy mogę wpłacić pieniądze bez karty?

Tak, wpłaty można realizować przy użyciu kodu BLIK bądź zbliżeniowo telefonem, o ile wpłatomat jest wyposażony w czytnik NFC.

Jak wpłacić pieniądze we wpłatomacie?

Gotówkę możesz wpłacić we wpłatomacie za pomocą karty płatniczej, zbliżeniowo lub kodem BLIK.
Przed realizacją wpłaty należy odpowiednio przygotować gotówkę (poukładać, pozbyć się rzeczy innych niż banknoty takich jak np. spinacze/gumki). Pamiętaj również o tym, że urządzenie nie przyjmuje monet. Aby dokonać transakcji wpłaty kartą wsadź kartę do wpłatomatu chipem do góry, wybierz język, wpisz kod PIN. Przygotuj banknoty i umieść je w urządzeniu. Na ekranie pojawi się podsumowanie wpłacanej kwoty, zatwierdź wpłatę i gotowe!

Czy mój bank udostępnia wpłaty w urządzeniach Planet Cash?

Wpłaty we wpłatomatach Planet Cash mogą być realizowane tylko przez Klientów banków, które współpracują w tym zakresie z operatorem urządzeń Sieci Planet Cash. Możliwość wpłat gotówki we wpłatomatach Planet Cash sprawdzisz TUTAJ

Jak działa wpłatomat?

Wpłatomat jest urządzeniem wykorzystywanym do realizacji bezobsługowych i zautomatyzowanych wpłat gotówki. Wpłaty gotówki do wpłatomatu mogą być realizowane przy użyciu różnych instrumentów płatniczych takich jak karta płatnicza czy kod BLIK. Dodatkowo urządzenia mogą drukować potwierdzenia wpłaty gotówki, w urządzeniu można również sprawdzić aktualne saldo rachunku bądź zmienić PIN karty.

Prowizje

Czy bankomat pobiera prowizje?

O tym czy dany użytkownik ma bezprowizyjne wypłaty gotówki z bankomatów decyduje bank wydawca karty.

Czy wpłatomat pobiera prowizję?

Prowizja za wpłaty realizowane we wpłatomatach Sieci Planet Cash jest ustalana i pobierana przez bank wydawcę karty. 

Masz inne pytania?

Skontaktuj się z nami, Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.